Gürsu muhtarları madde bağımlılığı konusunda bilgilendirildi (Bursa Yaşam)

01/02/2017

Gençlik ve Aile Destek Merkezi (GADEM) tarafından ilçemiz muhtarlarına yönelik düzenlenen toplantıda, madde bağımlılığına ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Büyükşehir Belediyesince kurulan Gençlik ve Aile Destek Merkezi (GADEM) tarafından, tüm ilçelerde düzenlenen madde bağımlılığına ilişkin bilinçlendirme toplantılarında, konuya ilişkin duyarlılık ve bilinç oluşturulmaya çalışılıyor.

Belediyemiz Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda, madde bağımlılığının nedenleri ve belirtileri, Gadem de sosyolog olarak görev yapan Gökhan Öztürk tarafından anlatıldı. Madde bağımlılığının başlangıcında merak, arkadaş çevresi, aile baskısı gibi faktörlerin öne çıktığını söyleyen Öztürk, madde bağımlılığının kronik bir beyin hastalığı olduğunu belirtti.

Belediye Başkanımız Mustafa Işık “ Böyle faydalı bir merkez oluşturulmasına destek veren Büyükşehir Belediyemiz ve hizmetin hayata geçirilmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Toplumsal değerlerimiz ruhsal açıdan sağlıklı bireyler yetişmesinde büyük önem taşımakta. Hayatımızda karşılaştığımız birçok sorunu o değerlerimizden aldığımız güçle çözüme kavuşturuyoruz. O değerlerimizin korunması bu nedenle çok önemli. Maalesef, çeşitli olumsuz nedenlerle madde bağımlısı olan insanların yaşadıkları zorlukları aşmalarında ve tedavi olmalarında destek olan merkezin çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Madde bağımlılığı yaşayan gençlerimize ve ailelerine hizmet için kurulan Gençlik ve Aile Destek Merkezi (GADEM) e, 233 02 60 Nolu telefondan ulaşarak detaylı bilgi ve yönlendirme alınabilir.