Bağımlılıkla mücadele hız kesmiyor

29 ARALIK 2015

BASIN BÜLTENİ

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR
– BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN GENÇLİK VE AİLE DESTEK MERKEZİ (GADEM) DÜZENLENEN EĞİTİM ÇALIŞMALARIYLA MADDE BAĞIMLILIĞIYLA MÜCADELE NOKTASINDA SOSYAL REHABİLİTASYON SÜRECİNE DESTEK VERİYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Gençlik ve Aile Destek Merkezi (GADEM) düzenlenen eğitim çalışmalarıyla madde bağımlılığıyla mücadele noktasında sosyal rehabilitasyon sürecine destek veriyor.

Gençlik ve Aile Destek Merkezi, koruyucu ve önleyici faaliyetlerle birlikte uyuşturucu bağımlılarına yönelik bireysel ve aile danışmanlığı hizmetini, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle destekleyerek bağımlının sosyalleşme sürecine destek veriyor. Büyükşehir Belediyespor’un tesislerinde sportif faaliyetleri düzenlenirken, madde bağımlılarının BUSMEK programlarından da ücretsiz olarak hizmet alması sağlanıyor. Gençlik ve Aile Destek Merkezi hafta içi gündüz hizmet verirken, mobil ekip uygulaması ile sahaya inilerek, kurumlar arası işbirli    ği ve koordinasyon da sağlanıyor.

Kamu Hastaneler Birliği (AMATEM-ÇEMATEM), İl Emniyet Müdürlüğü (TUBİM), Uludağ Üniversitesi, Yeşilay Bursa Şubesi ve Sağlıklı Kentler Birliğinden görevlendirilmiş olan alanında uzman personelden oluşan Koordinasyon Kurulu yasadışı bağımlılık yapıcı uyuşturucu madde ile mücadele konusunda Bursa’da yapılacak olan çalışmalara yön veriyor. Bu kapsamda Yeşilay ile birlik de GADEM tarafından, BUSMEK’in hizmet verdiği 17 kurs merkezinde eğitim gören kursiyerlere bağımlılık üzerine özellikle sigara, alkol ve uyuşturucu maddeye yönelik seminer programları organize edildi. Yeşilay Bursa Şubesi yönetim kurulu üyesi Dr. Yaşar Dursunay ve GADEM sorumlusu sosyolog Gökhan Öztürk tarafından seminerler verilmeye başlandı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ