Bağımlılıkla mücadele Büyükşehir himayesinde

 

22 ŞUBAT 2016

BASIN BÜLTENİ

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE BÜYÜKŞEHİR HİMAYESİNDE

  • BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BELEDİYE DESTEĞİYLE HİZMETE AÇILAN VE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KAPSAMINDA FAALİYET GÖSTEREN GENÇLİK VE AİLE DESTEK MERKEZİ’NDE (GADEM) İNCELEMELERDE BULUNDU.
  •     BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK BURSA’NIN TÜM SORUNLARIYLA YAKINDAN İLGİLENDİKLERİNİ BELİRTEN BAŞKAN ALTEPE, UYUŞTURUCUDAN VE HER TÜRLÜ BAĞIMLILIKTAN KURTULMAK İSTEYENLERİ DOĞANBEY KİREMİTÇİ MAHALLESİ’NDEKİ GADEM MERKEZİNE BEKLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, belediye desteğiyle hizmete açılan ve bağımlılıkla mücadele kapsamında faaliyet gösteren Gençlik ve Aile Destek Merkezi’nde (GADEM) incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’nın tüm sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini belirten Başkan Altepe, uyuşturucudan ve her türlü bağımlılıktan kurtulmak isteyenleri Doğanbey Kiremitçi Mahallesi’ndeki GADEM merkezine beklediklerini söyledi.

Bursa’da Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ve İl Emniyet Müdürlüğü’yle ortaklaşa yürütülen programlar kapsamında faaliyet gösteren GADEM, düzenlenen eğitim çalışmalarıyla birlikte madde bağımlılığıyla mücadele noktasında sosyal rehabilitasyon sürecine destek veriyor. Fomara Doğanbey’deki Kiremitçi Mahallesi’nde bulunan GADEM merkezinde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, son yılların en önemli sorununun madde bağımlılığı ve uyuşturucu olduğunu ifade etti. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak diğer tüm kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Altepe, başta uyuşturucuyla mücadele olmak üzere madde bağımlılığı konusunda İl Emniyet Müdürlüğü’yle birlikte faaliyet gösterdiklerini vurguladı. Bu kapsamda Bursa’da GADEM’i açtıklarını ve merkezde uyuşturucu ile madde bağımlılığına bulaşan gençlere ve ailelerine her türlü desteği sağladıklarını ifade eden Başkan Altepe, “Onlar burada rehabilitasyona tabi tutuluyor. Bir irade ortaya koymaları, bu iradeyle uyuşturucudan kurtulabilmeleri sağlanıyor” dedi.

Merkezin hizmete açıldığı günden bu yana her geçen gün güçlenerek yoluna devam ettiğini, sosyolog ve psikologlarla madde bağımlılığı bulunan kişilerin bu rahatsızlıklarından bir bir kurtarıldığını kaydeden Başkan Altepe, “Bunlardan bir kısmı hemen bir kısmı da belli bir süre sonra normal hayata dönüyor. Bu tür rahatsızlıkları bulunan herkesi GADEM’e davet ediyorum. Kiremitçi Hamamı’nın hemen karşısında yer alan ve ücretsiz hizmet veren merkezimiz kolay ulaşılabilirliğe sahip” diye konuştu.